D11, uzel Sedlice
Mapa zpoplatněné sítě, tabulka mýtných úseků, odkaz na web provozovatele systému

Od roku 2007 musí všechna vozidla s hmotností nad 12 tun a od roku 2010 i vozidla nad 3,5 tun platit na určených úsecích českých dálnic, rychlostních silnic a vybraných silnic I. třídy mýtné. Veškeré informace o výběru mýtného naleznete na stránce www.mytocz.eu.

Od 1. 1. 2010 kdy došlo ke zpoplatnění vozidel nad 3,5 t celkové hmotnosti se jako rozhodující skutečnost, zda použít ke zpoplatnění dálniční známku či mýtnou jednotku, považuje celková hmotnost vozidla, nikoliv jízdní soupravy, jak tomu bylo v letech 2007 – 2009. V praxi to znamená, že např. dodávkové vozidlo o celkové hmotnosti 2,8 t s připojeným vlekem o hmotnosti 1,2 t použije ke zpoplatnění dálniční známku pro vozidla do 3,5 t, přestože celá jízdní souprava má hmotnost 4 tuny.

myto logo

Síť zpoplatněných komunikací

Mapa zpoplatněných úseků dálnic a rychlostních silnic

Mýtné brány

Mýtná brána na dálnici D1

© 2002 – 2024 ceskedalnice.cz

info@ceskedalnice.cz | Poslední změna stránky 7. 8. 2023 | RSS Novinky

Obsah stránek ceskedalnice.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.

Používáme WordPress