D1, výjezd Hranice

Aktuální informace k dálnici D3

Novinky z D3

9.1.2024

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D3 z Nažidel na státní hranici s Rakouskem

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu pokračování dálnice D3 z Nažidel na státní hranici s Rakouskem. Stavba o délce 3,5 kilometrů nahradí současnou silnici I/3, z velké části povede v její stopě. Stávající silnice I/3 má nevhodné směrové i výškové uspořádání a pro současný provoz už je nevyhovující. Součástí nového hraničního úseku jsou také tři mosty, mimoúrovňová křižovatka Dolní Dvořiště a most pro migraci živočichů.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3
7.2.2022

ŘSD v pátek 4.2. zahájilo výstavbu dálnice D3 v úseku Třebonín – Kaplice nádraží

Výstavba dálnice D3 v 8,6 km dlouhém úseku Třebonín – Kaplice nádraží by měla trvat 30 měsíců. Stavba nahradí současnou silnici I/3, která je již vzhledem k vysokým dopravním intenzitám nedostačující. Stavba navazuje na již budovaný dálniční obchvat Českých Budějovic a v realizaci je nyní souvislý třicetikilometrový úsek D3. Zbývající dva úseky k hranicím s Rakouskem jsou v plánu zahájit v příštím roce.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3
10.12.2019

Dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem zprovozněna

Ředitelství silnic a dálnic uvedlo v úterý 10. prosince do provozu jedenáctikilometrový úsek dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem. Dálnice je náhradou za stávající silnici I/3, která již nevyhovovala současným dopravním intenzitám. Na přetížené komunikaci I/3 docházelo k řadě kolizních situací, které budou díky nové dálnici minimalizovány.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3
24.6.2019

Dálnice D3 v úseku Bošilec – Ševětín v provozu

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje v pondělí 24. června devítikilometrový úsek dálnice D3. Jihočeská dálnice se díky tomu prodlouží od Bošilce až k Ševětínu. Aby bylo možné nový úsek dopravně využívat, je součástí zprovoznění i 1 kilometr z vedlejší stavby D3 Ševětín – Borek.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3
17.4.2019

Výstavba prvního úseku obchvatu Českých Budějovic zahájena

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D3 v úseku Úsilné – Hodějovice. Spolu s úsekem mezi Hodějovicemi a Třebonínem (zahájeným v březnu) tvoří tato stavba obchvat Českých Budějovic, který odvede z města veškerou tranzitní dopravu.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3
29.3.2019

Zahájena výstavba dálnice D3 – druhý úsek obchvatu Českých Budějovic

Dnes byla slavnostně zahájena výstavba dálnice D3 v úseku Hodějovice – Třebonín v délce 12,5 km. Spolu s úsekem mezi Úsilným a Hodějovicemi bude tato stavba tvořit obchvat Českých Budějovic, který odvede z města veškerou tranzitní dopravu. Celý obchvat o délce 20 kilometrů bude zprovozněn v roce 2022.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3
18.12.2018

Polovina dálnice D3 v úseku Ševětín – Borek v provozu

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje první polovinu téměř jedenáctikilometrového úseku dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem. Dokončen byl levý jízdní pás.
Po převedení dopravy na novou polovinu dálnice budou zahájeny práce na současné silnici I/3, která bude přebudována na pravý dálniční pás (ve směru od Prahy). Provoz pro řidiče zůstává v režimu 1+1, rychlost bude omezena na 80 km/h.
Na původní silnici I/3 bude provedena rekonstrukce vozovky na úroveň aktivní zóny, v případě nesplnění požadavků bude provedena i její úprava. Dále dojde k demontáži stávajících mostů a jejich nahrazení novými. Demoliční práce na mostech budou zahájeny v lednu 2019.
Celý úsek by měl být zprovozněn na jaře 2020.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3
4.10.2017

Zprovozněny nové úseky dálnic D3 a D4

Dne 27. září byla zprovozněna stavba 0309/III Borek – Úsilné na dálnici D3. Nový tříkilometrový úsek odvede tranzitní dopravu z Borku a Nemanic u Českých Budějovic.

Dnes, tedy 7. října, byl zprovozněn úsek Skalka – II/118 na dálnici D4. Jedná se o první zprovozněný úsek této dálnice od roku 2010 a zároveň o první prodloužení od mimoúrovňové křižovatky Skalka od roku 1989, tedy po 28 letech. Stavba, dlouhá 4,8 km, tvoří obchvat obce Dubenec.

Dne 12. října pak bude zprovozněn pro letošní rok poslední dálniční úsek, a to pětikilometrová stavba 0308C Veselí nad Lužnicí – Bošilec. Tento nový úsek dálnice D3 tvoří dálniční obchvat Veselí nad Lužnicí a zlepší napojení jižních Čech. Levá polovina budoucí dálnice v délce čtyř kilometrů byla zprovozněna již v roce 1998.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3 | Novinky z D4
15.3.2017

Výstavba dalšího úseku D3 slavnostně zahájena

Dnes byla slavnostně zahájena stavba 0309/II Ševětín – Borek, což znamená, že je rozestavěna celá trasa dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Úsilným u Českých Budějovic. Přínosem nového úseku o délce 10,680 km bude zkapacitnění současné silnice I/3, která byla v 80. a 90. letech minulého století postavena jako poloviční profil budoucí dálnice. Dnes zahajovaná stavba by měla být zprovozněna v prosinci 2019.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3
20.1.2017

Nový úsek D3 u Veselí n. L. částečně v provozu

Dne 20. ledna 2017 byl uveden do provozu pravý pás úseku dálnice D3 mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem v km cca 104,0 až 107,8. Řidiči tak mohou nově využívat další téměř 4 km dálnice D3, byť zatím pouze v polovičním profilu s vedením dopravy v jednom pruhu v obou směrech. Otevření pravého pásu dálnice umožní realizovat práce na levém pásu dálnice, který vznikne přestavbou dosavadního obchvatu Veselí nad Lužnicí v trase silnice I/3. Plné otevření úseku se předpokládá po dokončení levého pásu dálnice v říjnu 2017.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3

© 2002 – 2024 ceskedalnice.cz

info@ceskedalnice.cz | Poslední změna stránky 24. 1. 2017 | RSS Novinky

Obsah stránek ceskedalnice.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.

Používáme WordPress