D8, tunel Panenská

Novinky

9.1.2024

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D3 z Nažidel na státní hranici s Rakouskem

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu pokračování dálnice D3 z Nažidel na státní hranici s Rakouskem. Stavba o délce 3,5 kilometrů nahradí současnou silnici I/3, z velké části povede v její stopě. Stávající silnice I/3 má nevhodné směrové i výškové uspořádání a pro současný provoz už je nevyhovující. Součástí nového hraničního úseku jsou také tři mosty, mimoúrovňová křižovatka Dolní Dvořiště a most pro migraci živočichů.

Rubrika: Novinky | Novinky z D3
16.11.2023

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu dálničního obchvatu Vysokého Mýta

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu dálnice D35 kolem Vysokého Mýta. Nový dálniční úsek, který zásadním způsobem odlehčí dopravně těžce zatíženému městu, má být zprovozněn již v roce 2025. Součástí stavby je také jedenáct mostů, dvě mimoúrovňové křižovatky a 3 200 metrů protihlukových stěn. Intenzivní příprava probíhá i na všechny další úseky D35.

Rubrika: Novinky | Novinky z D35
8.11.2023

ŘSD zahajuje výstavbu dálnice D35 Hořice – Sadová

Ředitelství silnic a dálnic včera zahájilo výstavbu dálnice D35 mezi Hořicemi a Sadovou. Nový dálniční úsek, který nahradí dopravně nevyhovující dvoupruhovou silnici I/35, se plánuje zprovoznit již v roce 2025. Součástí stavby je 14 mostů, jedna mimoúrovňová křižovatka a 5 000 metrů protihlukových stěn. Trasa dálnice je v celém rozsahu vedena v nové trase a po jejím zprovoznění tak bude stávající silnice převedena do sítě silnic II. třídy jako doprovodná komunikace II/635.

Rubrika: Novinky | Novinky z D35
20.9.2023

ŘSD zprovozňuje dálniční obchvat Loun na dálnici D7

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje dálniční obchvat Loun na dálnici D7. V rámci stavby došlo ke zkapacitnění stávající dopravně a bezpečnostně již nevyhovující dvoupruhové silnice I/7 na dálnici D7. Obchvat Loun byl zprovozněn již v roce 1999 a už tehdy se počítalo s tím, že vytvoří polovinu dálnice, která bude dostavěna později.

Rubrika: Novinky | Novinky z D7
25.7.2023

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje II. etapu obchvatu Frýdku-Místku

ŘSD zprovozňuje II. etapu obchvatu Frýdku-Místku a dochází tak ke kompletnímu zprovoznění obchvatu Frýdku-Místku v plném profilu. Zprovozněním obchvatu byl také odstraněn poslední úsek na trase dálnice D48, který vedl skrz takto hustě zastavěnou oblast.

Rubrika: Novinky | Novinky z D48
6.6.2023

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje stavbu I/35 Lešná – Palačov

Ředitelství silnic a dálnic 5.6. zahájilo výstavbu akce I/35 Lešná – Palačov. Jedná se o novostavbu čtyřpruhové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a přestavbu silnice I/48 mezi Dubem a Palačovem na dálnici D48. Obě komunikace budou vzájemně propojeny novou mimoúrovňovou křižovatkou. Stavba má nadregionální význam a propojí Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Rubrika: Novinky | Novinky z D48
5.5.2023

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D35 mezi Janovem a Opatovcem

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu dálnice D35 mezi Janovem a Opatovcem. Nový dálniční úsek bude zprovozněn v roce 2025.
„Přestože se práce na stavbě teprve rozbíhají, již v červnu budeme zprovozňovat železniční most přes budoucí dálnici, jehož výstavbu jsme zahájili v loňském roce, abychom využili výluky na železničním koridoru,“ doplňuje generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Rubrika: Novinky | Novinky z D35
25.4.2023

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D55 mezi Olomoucí a Kokory

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D55 mezi Olomoucí a Kokory. Nový dálniční úsek bude zprovozněn v roce 2025. Jedná se o první část dálničního propojení Olomouce a Přerova, které nahradí kapacitně již nedostačující silnici I/55.
Součástí stavby je také oboustranná odpočívka Majetín, která však bude zprovozněna až společně s dálničním úsekem z Kokor do Přerova.

Rubrika: Novinky | Novinky z D55
21.4.2023

ŘSD zahájilo výstavbu dálničního mostu na D55

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu dálničního mostu u Napajedel na D55, který umožní kapacitní překonání řeky Moravy a výrazně v místě zvýší plynulost a bezpečnost silničního provozu. Součástí stavby je také protihluková stěna, která ochrání obytnou zástavbu Napajedel před hlukem z dálnice.

Rubrika: Novinky | Novinky z D55
28.3.2023

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D6 u obce Hořovičky.

Nový dálniční úsek délky 5,2 km výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy a prodlouží dálnici D6 až na hranice Středočeského kraje ke křížení se silnicí I/27, kde vznikne nová mimoúrovňová křižovatka. U Kolešova navíc vzniknou na obou stranách dálnice odpočívky s místy pro parkování a čerpacími stanicemi. Stavba navazuje na již zahájené obchvaty Hořesedel a Krupé a v současné době je tedy na dálnici D6 v realizaci souvislý jednadvacetikilometrový úsek.

Rubrika: Novinky | Novinky z D6

© 2002 – 2024 ceskedalnice.cz

info@ceskedalnice.cz | Poslední změna stránky 28. 3. 2023 | RSS Novinky

Obsah stránek ceskedalnice.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.

Používáme WordPress