D0, estakáda u Radotína

Novinky

20.9.2023

ŘSD zprovozňuje dálniční obchvat Loun na dálnici D7

Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozňuje dálniční obchvat Loun na dálnici D7. V rámci stavby došlo ke zkapacitnění stávající dopravně a bezpečnostně již nevyhovující dvoupruhové silnice I/7 na dálnici D7. Obchvat Loun byl zprovozněn již v roce 1999 a už tehdy se počítalo s tím, že vytvoří polovinu dálnice, která bude dostavěna později.

Rubrika: Novinky | Novinky z D7
25.7.2023

Ředitelství silnic a dálnic zprovozňuje II. etapu obchvatu Frýdku-Místku

ŘSD zprovozňuje II. etapu obchvatu Frýdku-Místku a dochází tak ke kompletnímu zprovoznění obchvatu Frýdku-Místku v plném profilu. Zprovozněním obchvatu byl také odstraněn poslední úsek na trase dálnice D48, který vedl skrz takto hustě zastavěnou oblast.

Rubrika: Novinky | Novinky z D48
6.6.2023

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje stavbu I/35 Lešná – Palačov

Ředitelství silnic a dálnic 5.6. zahájilo výstavbu akce I/35 Lešná – Palačov. Jedná se o novostavbu čtyřpruhové silnice I/35 mezi obcemi Lešná a Palačov a přestavbu silnice I/48 mezi Dubem a Palačovem na dálnici D48. Obě komunikace budou vzájemně propojeny novou mimoúrovňovou křižovatkou. Stavba má nadregionální význam a propojí Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Rubrika: Novinky | Novinky z D48
5.5.2023

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D35 mezi Janovem a Opatovcem

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje výstavbu dálnice D35 mezi Janovem a Opatovcem. Nový dálniční úsek bude zprovozněn v roce 2025.
„Přestože se práce na stavbě teprve rozbíhají, již v červnu budeme zprovozňovat železniční most přes budoucí dálnici, jehož výstavbu jsme zahájili v loňském roce, abychom využili výluky na železničním koridoru,“ doplňuje generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Rubrika: Novinky | Novinky z D35
25.4.2023

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D55 mezi Olomoucí a Kokory

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D55 mezi Olomoucí a Kokory. Nový dálniční úsek bude zprovozněn v roce 2025. Jedná se o první část dálničního propojení Olomouce a Přerova, které nahradí kapacitně již nedostačující silnici I/55.
Součástí stavby je také oboustranná odpočívka Majetín, která však bude zprovozněna až společně s dálničním úsekem z Kokor do Přerova.

Rubrika: Novinky | Novinky z D55
21.4.2023

ŘSD zahájilo výstavbu dálničního mostu na D55

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo výstavbu dálničního mostu u Napajedel na D55, který umožní kapacitní překonání řeky Moravy a výrazně v místě zvýší plynulost a bezpečnost silničního provozu. Součástí stavby je také protihluková stěna, která ochrání obytnou zástavbu Napajedel před hlukem z dálnice.

Rubrika: Novinky | Novinky z D55
28.3.2023

ŘSD dnes zahajuje výstavbu dálnice D6 u obce Hořovičky.

Nový dálniční úsek délky 5,2 km výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy a prodlouží dálnici D6 až na hranice Středočeského kraje ke křížení se silnicí I/27, kde vznikne nová mimoúrovňová křižovatka. U Kolešova navíc vzniknou na obou stranách dálnice odpočívky s místy pro parkování a čerpacími stanicemi. Stavba navazuje na již zahájené obchvaty Hořesedel a Krupé a v současné době je tedy na dálnici D6 v realizaci souvislý jednadvacetikilometrový úsek.

Rubrika: Novinky | Novinky z D6
8.2.2023

ŘSD zahajuje výstavbu dálnice D6 u obce Hořesedly

Ředitelství silnic a dálnic dne 7.2. zahájilo výstavbu dálnice D6 u obce Hořesedly. Prodloužení dálnice D6 výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy a také ke zkrácení přepravní doby mezi Prahou a Karlovými Vary.
Zahajovaná stavba navazuje na dálniční úsek u Krupé, kde byly práce zahájeny v loňském roce. Nový dálniční úsek odvede veškerou tranzitní dopravu z obce Hořesedly. Významně se tak zlepší životní podmínky místních obyvatel, sníží se riziko nehod chodců a cyklistů a dojde také k poklesu imisní zátěže a hluku. Ve vysokém stupni přípravy jsou i další úseky dálnice D6.

Rubrika: Novinky | Novinky z D6
3.1.2023

Rozšíření zpoplatnění užívání dálnic pro rok 2023

e-znamka logo

V sekci pro řidiče naleznete aktualizovanou stránku o dálničních známkách.
Nákup elektronických dálničních známek v roce 2023 je možný přes internetový obchod edalnice.cz (elektronický systém prodeje byl zaveden od 1. prosince 2020). Řidiči si mohou kupovat nové elektronické dálniční známky také na pobočkách České pošty, čerpacích stanicích Euro Oil a samooblslužných kioscích. Známky jsou vedené na registrační značku vozidla. Typy i ceny známek zůstávají stejné, roční známka stojí 1 500 korun, měsíční 440 korun a desetidenní 310 korun. Zůstává i zvýhodnění pro ekologická auta. Lze libovolně nastavit datum začátku jejich platnosti, a to až s předstihem 90 dnů. Roční známky jsou platné po dobu 365 dní bez ohledu na kalendářní rok.

Oproti roku 2022 jsou v roce 2023 do časového zpoplatnění zařazeny tyto dálniční úseky:

    • Časy (výjezd 144) – Ostrov (výjezd 158) na D35
    • Frýdek-Místek západ (výjezd 45) – F-M jih (výjezd 48) na D48
    • Frýdek-Místek západ (výjezd 52) – F-M „rozplet“ (výjezd 54) na D56

V průběhu roku pak přibudou nové úseky na D3, D7, D48.

Od 1.1. 2023 je bez poplatku bývalý dálniční úsek, nyní převeden pod správu Hl. města Praha jako SMV:

  • Chodov – Průhonice (exity 2–6) na D1

Zbylé úseky, které byly bez poplatku v roce 2022, pak zůstávají nezpoplatněné i od 1. ledna 2023.

Rubrika: Novinky
22.12.2022

Zprovoznění dálnice D35 Časy – Ostrov

Ředitelství silnic a dálnic uvedlo dnes, ve čtvrtek 22. prosince 2022, do provozu 14,7 km dlouhý úsek dálnice D35 Časy – Ostrov, včetně oboustranné dálniční odpočívky Dolní Roveň, jež je vybavena čerpací stanicí Shell. Tento úsek povede k výraznému zrychlení cesty na trase Olomouc – Praha, zároveň se zvýšením bezpečnosti, neboť stávající silnice I/35 v úseku Zámrsk – Holice, kterou dálnice nahrazuje vykazovala vysoký počet smrtelných dopravních nehod.

Rubrika: Novinky z D35

© 2002 – 2023 ceskedalnice.cz

info@ceskedalnice.cz | Poslední změna stránky 22. 12. 2022 | RSS Novinky

Obsah stránek ceskedalnice.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.

Používáme WordPress